TEMİZLİĞE DAVET VAR

TEMİZLİĞE DAVET VAR

 

Edremit Belediyesi ve Tabip Odamızın  Van Gölü sahil temizliği başta olmak üzere her hafta sonu on binlerce yurttaşın akın ettiği mesire alanları için ‘Temizliğe Davet Var ‘ adı altında bir temizlik kampanyası başlatıldı.

Belediye öncülüğünde Tabip Odamızın ortaklığı ve ÇEV-DER, Ekoloji Meclisi, EKOGENÇ, Ziraat Mühendisleri Odası ve Van Gölü Aktivistleri gibi Sivil Toplum Kuruluşlarının desteğiyle temizlik kampanyası başlatıldı.

Hafta sonları on binlerce yurttaşın akın ettiği Van Gölü sahil şeridinde bulunan başta mesire alanları ve plaj alanlarını daha temiz hale getirmek için ‘TEMİZLİĞE DAVET VAR’ sloganıyla bir temizlik kampanyası başlatıyor. Hafta sonları Edremit sahilinde piknik ve göle girmek amaçlı gelen yurttaşların yoğun olarak bulunduğu saatler arasında gönüllü aktivistler tarafından bilinçlendirme çalışması yapılarak Van Gölü ve sahilini şeridi, mesire alanları, kum plajları alanı kirlilikten kurtarmayı hedefliyor.

23 Ağustos tarihinde başlayan kampanyaya Edremit Belediyesi Eş Başkanları, Tabip Odamız Genel Sekreteri Doç. Dr. Erkan DOĞAN, Odamız üyesi meslektaşlarımız STK’lar, belediye çalışanları ve halk gönüllü olarak katıldı. Hafta sonları gruplar halinde gezecek olan aktivistler, yurttaşları Van Gölü  sahilinin kirletilmemesi hususunda çevre temizliği ve bilinçlendirmesi çalışması yürütecek.